החזר מס על שנת שבתון

החזר מס על שנת שבתון

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס על שנת שבתון:

ישנם מגזרים שבהם הנושא של שנת שבתון מאוד מקובל, כמו למשל אצל מורים בבתי ספר, אנשי סגל אקדמי, כגון, פרופסורים ומרצים באוניברסיטאות ובמכללות וכן העובדים בדירוג המחקר בשירות המדינה ועוד.

דוגמא בולטת בנוגע לשנת שבתון, הינה שרוב המורים יוצאים לשנת שבתון או השתלמות מיוחדת מחודש ספטמבר ועד חודש אוגוסט של השנה הבאה, כך שלמעשה שנת השבתון של המורה נפרסת על פני שתי שנות מס.

למעשה קורה כי המורה שיצא לשנת שבתון שילם מס בגין הכנסות שהן בפועל הכספים שלו השייכים לקרן ההשתלמות אשר אותם משך לצורך שנת השבתון או שנת הלימודים. חשוב לציין שהרבה פעמים במקרים כאמור, המורה יהיה זכאי להחזרי מס מפני שקרנות ההשתלמות הינן קרנות אשר פטורות ממס.

בנוסף, ישנם מורי בארץ העובדים כמורי קבלן ולא מועסקים בצורה ישירה על ידי משרד החינוך. לכן, נוצר מצב שעובדי הקבלן עובדים במשרות חלקיות במספר מקומות עבודה שונים וללא רצף העסקה, דבר הגורר אחריו גובה שכר שעשוי להשתנות בין חודש לחודש או תקופות של חוסר עבודה, ולכן גם מורים אלו זכאים לקבל החזר מס.

יש לציין, שבהקשר לשנת שבתון חשוב מאוד לשמור על אותם תשלומי מענק שקבלתם מקרן ההשתלמות ובנוסף כדאי לכם לוודא שהקרן השתלמות, בפועל שילמה את ההפרשות הנכונות לפנסיה שלכם.

מומלץ כאמור, לעובדים שיצאו לשנת שבתון ואשר למעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?   

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !    

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !
                             
ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו ! 

החזר מס על שנת שבתון