החזר מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל

החזר מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל:

לפי פקודת מס הכנסה, ניתן לקבל החזר מס וניכוי מס בשל הפקדה לביטוח חיים או לקופת גמל. חשוב לציין, כי ההפקדה בגין ביטוח חיים או קופת גמל ניתנת לביצוע בשתי דרכים. הדרך האחת הינה, בצורה ישירה ע"י המעסיק דרך מקום העבודה שלכם, והדרך השניה הינה בצורה עצמאית ע"י העובד השכיר. במקרה בו ההפקשה נעשית דרך מקום העבודה, אזי המעסיק מדווח על ההפקדה למס הכנסה דרך תלוש השכר של העובד והמס למעשה מנוכה מראש מהמשכורת. במקרה בו השכיר הפקיד בצורה עצמאית (לא דרך תלוש השכר) כספים לביטוח חיים או/ו קופת גמל, עליו להגיש בקשה להחזר מס לרשות המסים. חשוב לציין, כי גם ההפקדות בגין הילדים או הורים מוכרות לעניין קבלת החזר מס.

לפי פקודת מס הכנסה, למעשה ההטבה המיסויית בגין הפקדות לביטוח חיים או/ו קופת גמל  מתחלקת לשתיים:

  1. זיכוי ממס.
  2. ניכוי ממס.

לפי סעיף 45א' לפקודת מס הכנסה, גובה הזיכוי ממס בגין ביטוח חיים הינו 25%, ובגין ההפקדה לקופת גמל בסך של 35%, יש לציין כי כל שנה מתעדכנת התקרה המרבית עליה ניתן לקבל החזר מס.

לפי סעיף 47 לפקודת מס הכנסה, גובה ההפקדה המקסימלי בגינה ניתן לקבל ניכוי מס הינה עד 5% מגובה הכנסתו של המפקיד, בכפוף לתקרה שנתית המשתנה מידי שנה. חשוב לציין, כי הסכום המרבי בגינו ניתן לקבל ניכוי ממס נקבע על פי תקרה שנתית המשתנה משנה לשנה ואותה קובע מס ההכנסה.

טופס חשוב מאוד שיש לצרף לבקשה להחזר מס הינו אישור שנתי בגין ההפקדות שבוצעו לביטוח םיים או/ו קופת הגמל. אישורים שנתיים אלו ניתן לקבל מחברת הביטוח או המקום בו הופקדו הכספים. כיום, ניתן להוציא אישורים דרך האיזור האישי שלכם באתר האינטרנט של חברת הביטוח או לפנות טלפונית לחברת הביטוח ולקבל את האישור.

מומלץ כאמור, למפקידים לקופות ביטוח חיים או/ו קופת גמל, ולמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?   

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !    

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו ! 

החזר מס עבור הפקדות לביטוח חיים וקופת גמל