החזר מס מילואים

החזר מס מילואים

.✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס מילואים:

כידוע במדינת ישראל יש הרבה עובדים שכירים שעושים לפחות – 32 ימים של מילואים במהלך השנה, עניין זה הביא את צה"ל לתת מענק לעובדים שכירים אלה המשרתים בשירות מילואים, כידוע עד לא מזמן, דרשו מחיילי המילואים לשלם אחוזי מס גבוהים.

ישנן מספר הטבות מס שניתנו לחיילי המילואים בגין שירות המילואים:

  1. קבלת תגמול בשווי נקודות זיכוי ממס ההכנסה על ימי מילואים:

בנוסף לאמור לעיל בעניין פטור מתשלום המס על המענק המוענק לחיילי המילואים ששירתו יותר מ – 32 ימי מילואים בשנה, ניתן לזכות בתגמול נוסף המוענק באופן של קבלת נקודות זיכוי מהמס המנוכה, בכפוף למספר ימי המילואים של העובד השכיר. נקודות זיכוי מהמס המנוכה, הינן נקודות מצטברות ששווים משתנה משנה לשנה, ומעניקות הקלה בגובה תשלום המס בשיקלול השנתי. נקודות הזיכוי מוענקת באופן קבוע ובלי תלות בגובה המשכורת או גובה המס המשולם על ידי העובד השכיר, ולכן נקודות הזיכוי שייכות לכל אזרח באשר הוא המשלם מיסים למדינה.

  1. תשלום מס הכנסה מופחת בעקבות שירות מילואים:

כתוצאה משיטת המס הפרוגרסיבית הנהוגה במדינת ישראל, אם הנכם חיילים המשרתים בשירות מילואים, הינכם נכנסים לגדר חיילי המילואים הזכאים להחזר מס נוסף. למרות שהמס מנוכה באופן חודשי, במדינת ישראל, רשות המיסים קובעת עבור העובד את מדרגת המס שלו בתחילת שנת המס, על בסיס הערכה שנתית של מס הכנסה לעניין גובה המשכורת אותה עתיד העובד להרוויח באותה שנת מס. במידה וקיים הפרש בין המשכורת הצפויה לבין המשכורת בפועל, חייל המשרת בשירות מילואים זכאי לקבל החזר מס.

  1. ביטול מס הכנסה על מענק המילואים:

כאמור לעיל, לכל משרתי המילואים, מוענק מענק בכפוף למשך השירות השנתי. בשנת 2017 – לפי החלטתו של שר האוצר מר משה כחלון לבטל את מס ההכנסה בגובה של 25 אחוז על כספי המענק שניתן לכל משרת מילואים ששירת במהלך השנה יותר מ – 32 ימי מילואים. כפועל יוצא, חייל מילואים זה יקבל את מלא המענק הסופי ללא תשלום מס. אם נוצר מצב בכל זאת שנוכה לכם מס ממענק המילואים ניתן לקבל החזר מס, על ידי הגשת הטפסים הרלוונטים לרשות המסים.

מומלץ לשכירים המשרתים כחיילי מילואים להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין כל שנת מילואים שבה שילמו מס מעבר לנדרש בחוק. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?   

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !    

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו ! 

החזר מס מילואים