החזר מס מהפסדים מעסק

החזר מס מהפסדים מעסק

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס מהפסדים מעסק:

בני זוג שכירים שהיו להם הפסדים מהעסק עקב היות אחד מהם או שניהם עצמאים לפני היותם שכירים, זכאים לקזז את ההפסדים מהעסק שנוצרו להם בעבר, מההכנסות מהמשכורת שלהם בשנים בהם עובדים שכירים – ולקבל החזר מס הכנסה ששולם בגין המשכורות שקיבלו בהיותם שכירים.

קיזוז הפסד מעסק מתייחס שמקרה שבו בעל עסק שסגר את העסק שלו והתחיל לעבוד כשכיר, יהיה רשאי לקזז את ההפסדים המועברים מהעסק שסגר, כנגד הכנסותיו ממשכורתו כשכיר וזאת בתנאי שלא הייתה לו הכנסה מעסק או ממשלח יד בשנת הקיזוז של ההפסד מעסק, הוא הפסיק לעסוק בעסק או במשלח יד שממנו הוא מבקש לקזז את ההפסד מעסק. כמו כן, חשוב לבדוק שמקור ההפסד אינו חברת בית, חברה משפחתית כאמור בסעיף 64א לפקודה או חברה שקופה, כאמור בסעיף 64א1(א) לפקודה.

לדוגמא: אדם עבד כעצמאי, סגר את עסקו והפך להיות עובד שכיר. בשנה האחרונה להיות האדם עצמאי היו לו הפסדים ניכרים בעסקו. ההפסדים מהעסק בהיות האדם עצמאי היו בשנת המס 2019. העסק נסגר ב-31.12.2019. בשנת המס 2020 הוא החל לעבוד אך ורק כשכיר. נישום זה רוצה להגיש בקשה למס הכנסה להחזר מס (לקיזוז הפסדים מעסק כנגד הכנסותיו כשכיר) בגין שנת המס 2020, ולקזז את ההפסד שהיה לו בשנת המס 2019 מהכנסותיו ממשכורת בשנת המס 2020. האם עובד שכיר זה יכול לקבל החזר מס בגין שנת 2020 ? התשובה בהחלט כן ! השכיר מקיים את התנאים שבסעיף 28(ב) לפקודת מס הכנסה, ולכן רשאי לקזז את הפסדיו המועברים מעסק, שנוצרו בשנת המס 2019, מהכנסתו ממשכורת לפי סעיף 2(2) לפקודה בשנת המס 2020.

מומלץ כאמור, לעובדים שכירים שבעבר היו עצמאים והיו להם הפסדים מהעסק (ולא ביצעו עדיין קיזוז הפסדים מעסק כנגד משכורותיהם כשכירים), ולמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס מהפסדים מעסק