החזר מס לעובדי הייטק

החזר מס לעובדי הייטק

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס לעובדי הייטק:

כמו הרבה עובדים שכירים בישראל גם העובדים בהייטק זכאים להחזר מס. עקב העובדה שבאופן ממוצע שכרם של העובדים בהייטק הוא מהגבוהים במשק, נגזר מכך שגם אחוז המס אותו עובדי ההייטק משלמים בהרבה מהמקרים מגיע כמעט עד ל – 50%. אי לכך, זו הסיבה שכאשר הם מקבלים את החזר המס מדובר בסכומים אשר יכולים להגיע לשווי של עשרות אלפי שקלים מדי שנה בשנה.

חלק מהסיבות הנפוצות להחזר מס עבור עובדי הייטק

  • החלפת מקום עבודה ושינויים בגובה השכר: חיסרון ידוע בהייטק הינו חוסר היציבות בו השוק נמצא – חברות נפתחות וחברות נסגרות, פרוייקטים נפתחים ופרוייקטים נסגרים. כפועל יוצא, תחלופת מקומות העבודה בתעשיית ההייטק גבוהה ומביאה עמה שינויים ברמות השכר. חשוב לציין, כי כאשר רמות השכר משתנות גם גובה המס יכול להשתנות בהתאם. לכן במידה והחלפתם מקום עבודה או שהיו לכם שינויים בגובה השכר, חשוב לבדוק האם מגיע לכם החזר מס בגין השינויים הללו. גם אבטלה של תקופה קצרה עשויה להשפיע בצורה מהותית על גובה החזר המס המגיע לכם בשל כך.

 

  • מימוש אופציות ומניות: כידוע בענף, בחברות הייטק רבות נוהגים להעניק לעובדים אופציות, נושא זה הינו נושא מורכב ואין זה המקום לפרט את המשמעות מבחינת מיסויית של העניין, אך חשוב להבהיר כי לאחר מתן האופציות לעובדים, יוצא הרבה פעמים שרשויות המס גובים את המס המירבי, אף על פי שהעובד זה אינו נמצא במדרגת המס המירבית ובכך למעשה גובים מס ביתר מהעובד. בנוסף לאמור, בנוגע למימוש האופציות למניות, יש אפשרות במסגרת החוק לקזז את ההפסדים של המניות מהרווחים מהמניות ובכך להפחית את שיעור המס ובכך לזכות להחזר מס.

 

  • רמת הכנסה גבוהה מהממוצע: תנאי בסיסי לקבלת החזר מס הינו תשלום מס בפועל. המס המירבי שניתן להחזיר לעובד הינו המס ששולם בפועל ולא מעבר לכך. ככל שרמת ההכנסה גבוהה יותר, כך סביר להניח שהמס ששולם גבוה יותר ולכן עובדי ההייטק נמצאים בסיכון גדול יותר לתשלום מס עודף, מכיוון שכל טעות קטנה במדרגת המס במשכורת גוררת אחריה תשלומי מס גבוהים יותר, לכן החזר המס צפוי להיות גבוהה יותר בקרב אוכלוסיית ההייטק.

 

  • לימודים אקדמיים: עניין אופייני שקיים בתעשיית ההייטק הוא שהעובדים לא חייבים להגיע לחברה לאחר לימודים אקדמיים. עובדים רבים משתלבים בתעשייה לאחר שירות צבאי כבוגרי היחידות הטכנולוגיות כמו 8200, ממר"ם, לוט"ם, יחידת הפיתוח של חיל האוויר ויחידת הפיתוח של חיל הקשר ועוד אולאחר קורס מקצועי בן מספר חודשים, ולא לאחר לימודי תואר ראשון. ברוב המקרים השכירים ממשיכים להתפתח גם לאחר הקבלה לעבודה ועושים תואר ראשון במקביל לעבודתם בהייטק ובהמשך תואר שני וכו'. לימודים אלו יכולים לזכות את עובדי הייטק הללו בהחזר מס.

 

  • טיסות עבודה לחו"ל: סיבה נוספת בעיתה יכולים העובדים בענף ההייטק לקבל החזר מס הינה טיסות במסגרת העבודה לחו"ל. למעשה הוצאות אשר הוצאו בייצור הכנסה והעובד לא קיבל החזר הוצאות ממקום העבודה, העובד יכול לתבוע את ההוצאות בניכוי ממשכורתו ובכך לזכות בהחזר מס.

 

  • לוח זמנים צפוף ודינמי: העבודה בענף ההייטק הינה דינמית ובעלת לוח זמנים צפוף, עובדי ההייטק מקדישים שעות רבות לעבודה, עובדים "מסביב לשעון" ונוטים הרבה פעמים לא להקדיש שימת לב מירבית לעניינים הנוגעים להם באופן אישי. לדוגמא, בענף ההייטק עובדים שלא קיבלו את נקודות הזיכוי המגיעות להם בגין ילדים שנולדו לאורך השנים, לא עדכנו את המעביד על סיום לימודים, קורסים ועוד. בגין סיבות אלו בוודאי ניתן לדרוש החזר מס.

 

  • הוצאות בגין צורכי עבודה והשתלמויות והכשרה מקצועית: עובדי היי-טק שכירים, המוציאים סכומים רבים על צורכי עבודה, יכולים לקבל החזרי מס מכובדים. כך עולה מנתוני התאחדות עובדי תעשיות העילית בישראל. על-פי הנתונים, עובדי היי-טק, שמשתכרים בממוצע 17 אלף שקל ברוטו בחודש, משלמים מכיסם הפרטי 27,400 שקל בשנה עבור צורכי עבודה שונים. ההוצאות העיקריות הן על קורסים והשתלמויות מקצועיות, ספרות מקצועית, כלי עבודה שונים כמו מחשב נייד, והוצאות בגין עבודה מעבר לשעות שבהן נמצאים העובדים במשרד. סקר שביצעה ההתאחדות הראה כי כ-82% מהעובדים בתחום נאלצים לרכוש על חשבונם קורסים מקצועיים אחת לשנתיים. עלותו של קורס כזה נעה בין 8,000 שקל ל-15 אלף שקל. בנוסף, עובדי היי-טק נדרשים להשתתף בימי העשרה וכנסים מקצועיים, כדי להישאר מעודכנים במקצועם, ועושים זאת לפחות פעם בשנה, בעלות של בין 1,000 שקל ל-3,500 שקל לכל סדנה, יום עיון או כנס מקצועי. גם עבור ההוצאות הללו ניתן לבדוק אפשרות לקבל החזר מס.

 

  • עבודה מהבית: מקובל מאוד בענף ההייטק שעובדים שעות עבודה רבות מהבית, ונדרשים להוצאות רבות בגין העבודה. אם לדוגמא יש לעובד היי-טק חדר בבית שמשמש אותו כחדר עבודה, אז החלק היחסי של אותו חדר מכלל הבית יכול להיחשב כהוצאה לצורכי עבודה, והעובד יהיה זכאי להחזר מסים בגין אותה הוצאה. בנוסף ראה "מאמר החזר מס בגין הוצאות לשכירים / החזר מס בגין עבודה מהבית". ההוצאות הללו יכולות לזכות את העובד בהחזרי מס מכובדים.

 

  • סיבות נוספות: כמובן שמעבר לסיבות המיוחדות לעובד ההייטק שנמנו ניתן ליהנות מהחזרי מס מסיבות רבות הנוגעות לכלל השכירים בישראל.

 

מומלץ כאמור, לעובדים בענף ההייטק, אשר למעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעות להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?   

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !    

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !
                             
ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו ! 

החזר מס לעובדי הייטק