החזר מס למשקיעים בשוק ההון

החזר מס למשקיעים בשוק ההון

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס למשקיעים בשוק ההון:

החל משנת 2012 נכנס לתוקף הסדר חוקי חדש המתיר גם לשכירים המשקיעים בניירות ערך לבצע קיזוז של ההפסדים שנוצרו להם בשוק ההון על חשבון המס.

לדוגמא, במקרה בו מכרתם נייר ערך ברווח של 50 אלף שקלים, אבל הפסדתם בנייר ערך אחר 10 אלף שקלים, בסך הכל הרווח שנשאר לכם הוא  40 אלף שקלים. כפועל יוצא מקיזוז ההפסדים, תחוייבו בתשלום מס רק בגין ה – 40 אלף השקלים שהרווחתם בחישוב הכללי.

חשוב לציין, כי לפי סעיף 125ד(ג)  לפקודת מס הכנסה, ישנן אוכלוסיות מסוימות הזכאיות לפטור ממס או הקלות מס על רווחי הון, כמו זוגות למשל שהגיעו לגיל פרישת חובה.

בכדי שרשות המסים תוכל לקזז את ההכנסות וההפסדים מההשקעות ולקבל את ההחזר המס המגיע לכם על פי חוק, יש להגיש דוח שנתי לרשות המסים. יש לצרף לדוח השנתי  את טופס 867 שמופק על ידי הבנק דרכו ביצעתם את השקעותיכם בשוק ההון, טופס 867 מרכז את תוצאות פעילויות ההשקעה השונות שלכם ובנוסף את חבות המס שלכם בגין הרווחים מניירות ערך. טופס 867 בנוי מהטפסים הבאים:

 

  • טופס 867 א' – טופס זה מרכז את המידע על רווח והפסד הון מהמסחר שלכם בניירות ערך.
  • טופס 867 ב' – טופס זה למעשה מפרט את המכשירים הפיננסים הלא סחירים.
  • טופס 867 ג' – טופס זה מפרט את הרווחים מדיבידנד, וכן ריבית מניירות ערך.

מומלץ כאמור, למשקיעים בשוק ההון, אשר למעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס למשקיעים בשוק ההון