החזר מס לחולי סרטן

החזר מס לחולי סרטן

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס לחולי סרטן:

עקב מחלת הסרטן, העובד אינו מסוגל להמשיך לתפקד ולעבוד כפי שתיפקד בעבר וכושר העבודה שלו נפגע. מוסדרים בחוק מספר הקלות לחולי סרטן, על מנת, להקל על חייהם של החולים. מבין ההטבות במס, ניתן למצוא קבלת פטור ממס והחזר מס, כך שאם אתם או אדם מבני המשפחה היה חולה בסרטן במהלך אחת מששת השנים האחרונות, כדאי לבדוק את ההזדמנות לקבלת ההטבות במס.

מי הם הזכאים ?

כדי לקבל החזר מס לחולי סרטן, צריך לקבל הכרה של נכות על ידי וועדה רפואית של הביטוח הלאומי. חולה צריך לעבור וועדה שתקבע עבורו נכות רפואית בשיעור של 100% עבור ליקוי אחד או 90% בחישוב משוקלל בשל מספר ליקויים, לתקופה של חצי שנה או יותר. אם נקבעו בגין החולה אחוזי נכות הנמוכים משיעור של 90%, ניתן להגיש ערעור על החלטתה של הוועדה הרפואית, בכפוף לנוהלי הביטוח הלאומי.

במידה ועדיין לא עברתם וועדה של ביטוח לאומי לקביעת אחוזי נכות, קיימת דרך נוספת באמצעותה ניתן לקבל הכרה של נכות ע"י זימון לוועדה רפואית של רשות המיסים. כדי לקבל את הזימון לוועדה זו, יש לציין על גבי טופס 1516(הטופס באמצעותה מבקשים את הפטור ממס) כי מגיש הבקשה עדיין לא התייצב בפני הוועדה רפואית מטעם הביטוח לאומי.

זכויות מיוחדות להורי ילד החולה במחלת הסרטן

זכאים נוספים הינם הורים לילד החולה במחלת הסרטן, היכולים לקבל נקודות זיכוי במס הכנסה. ילדים מגיל הלידה עד גיל 18 ו – 3 חודשים, אשר מקבלים טיפול כימותרפי או טיפול בקרינה, זכאים לקבלת גמלת ילד נכה, דבר המקנה באופן אוטומטי הטבה בגובה 2 נקודות זיכוי במס.

חשוב לציין, כי הורים לילד החולה במחלת הסרטן בעלי הזכות להיות פטורים ממס בגין משיכה מוקדמת של קופות גמל. ההורים הללו עשויים לחסוך עד לשיעור של 35% מס.

חשוב לציין, כי בין הטפסים אותם צריך להגיש נמנים טופס 1516 לבקשה לפטור ממס וכן המסמכים הרפואיים המעידים על החלטת הוועדה במידה ויש, כמו עותק של פרוטוקול הוועדה הרפואית בה נקבעו אחוזי הנכות.

מומלץ כאמור, לחולי סרטן או הורים לילדים חולי סרטן, שלמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס לחולי סרטן