החזר מס לחולים במחלה קשה

החזר מס לחולים במחלה קשה

.✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס לחולים במחלה קשה:

אנשים החולים במחלה קשה בעלי אחוזי נכות גבוהים יקבלו החזרי מס. חשוב מאוד, להוכיח שאכן האדם סובל ממחלה קשה. בקשר לחולים במחלה קשה, ישנם שני גופים שונים אשר יש ביניהם תלות – מדובר על הביטוח הלאומי ועל רשות המיסים.

על מנת, שרשות המיסים תעניק הקלה במיסים או פטור לחולה מסוים, היא חייבת לקבל אישור לכך שאותו אדם אכן נחשב לחולה ואכן יש לו אחוזי נכות מסוימים הקבועים בחוק. הליך זה מבוצע ישירות עם הביטוח הלאומי, המופקד על העברת הנתונים על אחוזי הנכות לרשות המיסים.

אם האדם החולה קיבל 90% נכות ומעלה, הרי שהוא יהיה פטור בצורה מלאה מתשלום מס הכנסה.

הזכאות כאמור, לקבל ההחזר מס נקבעת על בסיס עמידה בקרטריונים מסוימים שנקבעו על פי ביטוח לאומי. לאחר עמידה בקרטריונים והכרה במצב הרפואי מביטוח לאומי, ניתן להגיש את הבקשה לפטור מתשלום מס ולקבל החזר מס רטרואקטיבית בעבור התקופה בה התקיימה זכאות לפטור ממס בשל המצב הרפואי אך לא מומשה עדיין.

על פי סעיף 9(5) בפקודת מס הכנסה, נקבע שעל מגיש הבקשה לעבור וועדה של הביטוח הלאומי בה יקבעו לו אחוזי נכות מסוימים, בכפוף למגבלות שנוצרו בעקבות המחלה. החלטות הוועדה שמזכות בפטור ממס הם:

קביעה של נכות רפואית בשיעור של 100 אחוז לתקופה של למעלה מחצי שנה.

קביעה של נכות רפואית בגובה של 90 אחוז, ובחישוב משוקלל של מספר מחלות. החישוב המשוקלל מתבצע באמצעות קיזוז של האחוזים הנותרים לאחר חישוב כל אחת מהמחלות כאמור בחוק.

מומלץ לאדם אשר חלה במחלה קשה, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין אחת או יותר מהסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס לחולים במחלה קשה