החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים

החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים:

לפי סעיף 45 לפקודת מס הכנסה, נקבע כי ניתנת זכאות עבור ילדים עד לגיל 18 שעומדים באחד מהתנאים הבאים:

  • ילד הסובל מפיגור התפתחותי בעקבות מחלה קשה, והינו מקבל גמלת ילד נכה ממוסד הביטוח הלאומי, או הזכאי לקבלת גמלה כזו גם אם אינו מקבלה בפועל (לדוגמא: בשל שהייה במוסד).
  • ילד הסובל מפיגור התפתחותי עקב לקות למידה, שהופנה למסגרת לחינוך מיוחד על ידי ועדת השמה.
  • ילד שאובחן שהינו סובל מפיגור שכלי על ידי רופא מומחה (נוירולוג או רופא מומחה להתפתחות הילד).
  • ילד שנבדק על ידי נוירולוג או רופא מומחה להתפתחות ילדים ונקבע שהינו משותק באחת מגפיו, או שרופא הצהיר לגביו שהוא נולד בלי אחת מגפיו, או שנכרתה אחת מגפיו.
  • ילד שאובחן כעיוור על ידי רופא עיניים.

בנוסף לאמור, ניתן לקבל את ההקלה במס אף בשל "ילדים בגירים" שמלאו להם 18, ובתנאי שמתקיימים הקריטריונים הבאים:

הילד סמוך לשולחן הוריו, כלומר לא יצא מחזקת הוריו. במידה והבגיר שוהה במסגרת מיוחדת, לדוגמא: דירה משותפת לקבוצת בגירים "נטולי יכולת", עדיין נחשב הבגיר כסמוך לשולחן הוריו.

אם והילד/ה נישא/ה לבן/בת זוג שגם הוא "נטול יכולת", אפשר לראות בבגיר סמוך לשולחן הוריו על פי שיקול דעת פקיד השומה.

בגיר נטול יכולת הסובל משיתוק באחת מגפיו שאובחן על ידי רופא מומחה (נוירולוג) או שרופא אישר לגביו שנולד בלי אחת מגפיו או שנכרתה אחת מגפיו, על גבי טופס 127.

בגיר נטול יכולת הסובל מפיגור שכלי, כפי שאובחן על ידי הוועדה לאבחון של משרד הרווחה והשירותים החברתיים.

בגיר נטול יכולת שמחזיק בתעודת עיוור שהונפקה על ידי השירות לעיוור של משרד הרווחה והשירותים החברתיים.

בגיר שנקבעה לו דרגת אי כושר השתכרות בשיעור של 74% לצמיתות על ידי הביטוח הלאומי.

ההטבה ניתנת בצורה של "נקודות זיכוי" במס. הזכאות עבור ילד בעל צרכים מיוחדים הינה שתי נקודות זיכוי מהמס. חשוב לציין, שההטבה הינה שתי נקודות בעבור כל ילד בעל צרכים מיוחדים, כך שמשפחה בה יותר מילד אחד בעל צרכים מיוחדים זכאית מספר נקודות זיכוי בהתאם למספר הילדים הזכאים במשפחה.

חלק חשוב מהטפסים שיש צורך על פי החוק להגיש הינם:

  • טופס 116א' לזיכוי במס בעקבות קרוב נטול יכולת.
  • וטופס 127 שצריך למלא הרופא המאבחן.
  • לפי הצרכים המיוחדים בגינם מוגשת הבקשה להחזר מס, יש לצרף טפסים נוספים, כגון: תעודת עיוור עבור ילד עיוור, אישור ועדת השמה בגין ילדים הסובלים מלקויות למידה, או אישור על גמלת ילד נכה מביטוח לאומי בגין ילד הסובל ממוגבלות כזו או אחרת בגינה הוא מקבל את הקצבה.

מומלץ כאמור, להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, אשר לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס להורים לילדים עם צרכים מיוחדים