החזר מס להורים לילדים נטולי יכולת שבגרו

החזר מס להורים לילדים נטולי יכולת שבגרו

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס להורים לילדים נטולי יכולת שבגרו:

החוק במדינת ישראל מאפשר לקבל החזר מס להורים לילדים נטולי יכולת שבגרו. סעיף 45(א) לפקודה קובע זיכוי בדמות נקודות מס לנטולי יכולת: "יחיד שהיה תושב ישראל שהיה לו בשנת המס ילד משותק, עיוור או מפגר או שהיה לבן זוגו ילד כאמור, יובאו בחשבון בחישוב המס שלו או של בן זוגו שתי נקודות זיכוי עבור כל ילד כאמור". על פי האמור בחוק, אותו זיכוי יינתן עד להגעתו של הילד לגיל 18. יחד עם זאת, באחוז גבוה מן המקרים ממשיכים ההורים לתמוך ולטפל בילדיהם גם ממעל גיל 18. לפיכך קובע החוק את קריטריונים, אשר באם מתקיימים, ימשיכו ההורים לקבל החזרי מס להורים נטולים יכולת שבגרו:

בגירים מעל גיל 18 ימשיכו להיחשב על פי החוק כ-"ילדים" באם הם מקבלים קצבת נכון מהמוסד לביטוח לאומי, וזאת בעקבות הגדרתם כמשותקים, פגועי נפש, עיוורים או מפגרים.בין אם גר הבגיר בדיור מוגן או במוסד אך נתמך על ידי הוריו. הבגיר אינו עובד ומקבל קצבת נכות בגין שיתוק (אשר אובחן על ידי נוירולוג מומחה), עיוורון (בעל תעודת ליקוי ראיה) או בעל מוגבלות שכלית התפתחותית. הבגיר עובד ושווי הכנסתו אינו עולה על פעמיים שווי קצבת הנכות לה זכאי. יש להוסיף כי על הבגיר לעמוד במבחן הכנסה המובא בחוק.

את בקשת הזכאות יש להגיש לפקיד השומה, תוך כדי צירוף המסמכים הבאים: מילוי טופס 3286 המפרט את מידת זכאותו של הבגיר לקצבת נכות לתקופה של יותר משנה. חשוב להדגיש, ובמטרה לעמוד בתנאי הזכאות, כי על הבגיר להיות זכאי לדרגת אי כושר העולה על 75%. צירוף פרוטוקול ועדה רפואית של ביטוח לאומי המפרט באופן מקיף את מצבו הרפואי החריג של הבגיר. צירוף טופס מספר 127 מידי רופא מומחה המפרט באופן מלא את מצבו הרפואי של הבגיר. החל מחודש דצמבר 2017, בידם של הורים לילד המקבל קצבת נכות לקבל את נקודות זיכוי המס ישירות מהמעסיק ואינם נדרשים בהגעה למשרדי מס הכנסה מילוי טופס 127.

בנוסף לכך, הורים לשני ילדים העומדים בתנאים לעיל יוכלו לקבל 4 נקודות זיכוי.

חשוב להגיש בקשה מקיפה ומפורטת ככל הניתן, יש לציין כי את הבקשה יש להגיש בכל שנה מחדש.

מומלץ להורים לילדים נטולי יכולת שבגרו, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס להורים לילדים נטולי יכולת שבגרו