החזר מס לגרושים

החזר מס לגרושים

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס לגרושים:

לפי סעיף 40 לפקודת מס הכנסה, גרושים שמשתתפים בכלכלת ילדיהם באופן כזה או אחר, זכאים לקבלת הטבה בתשלום המס. ההטבה בתשלום המס הינה בצורה של מתן נקודות זיכוי לנישום.

נקודות זיכוי הם נקודות שמקטינות את גובה המס שהנישום היה צריך לשלם לרשות המסים. במקרה בו התגרשתם, אך לא מילאתם את הטפסים באופן נכון, הנכם זכאים לקבלת החזר מס בגין כל שנה בה הייתם גרושים ב – 6 שנים האחרונות.

הזכאים לקבל החזר מס בגין גירושים הינם:

  • גרוש שמשתתף בתשלום מזונות לילדיו: גרוש שמשלם מזונות עבור ילדיו זכאי לקבל נקודת זיכוי. חשוב לציין, שהן ההורה שמגדל את הילדים והן ההורה שמשתתף בכלכלתם זכאים לקבל נקודת זיכוי אחת או חלק ממנה, לפי חלקם בכלכלת הילדים.

 

  • גרוש שהתחתן שנית ומשלם מזונות: גרוש שהתחתן שנית, זכאי לקבל נקודת זיכוי אם הינו משלם מזונות לגרושתו, חשוב לציין שגם אם התשלום הינו עבור גרושתו ולא עבור ילדיו.

 

  • החזר מס עבור משמורת ילדים משותפת: במקרים בהם אין הורה משמורן יחידי, זכאים שני בני הזוג הגרושים לקבל נקודת זיכוי אחת, כאשר הורה אחד מקבל על היותו משפחה חד הורית, והשני בגין השתתפות בגידול הילדים.

 

החזר מס לבני זוג פרודים: לא רק בני זוג שהתגרשו הנם זכאים לקבלת הטבת המס, אלא גם בני זוג שטרם התגרשו ומתגוררים בנפרד זכאים להטבת מס. אם הנך משלם מזונות אך לא גרוש, גם תהיה זכאי לקבלת הטבת מס, כמובן, שיהיה עליך להציג את המסמכים הרלוונטיים.

החלק החשוב מהטפסים שצריך להגיש על מנת לקבל את החזר המס הינו:

  • הסכם מזונות חתום או פסק דין המעיד על תשלום מזונות, בעותק נאמן למקור.
  • במקרה של בקשה להחזר מס בגין פרידה, יש להגיש טופס 4440 (תצהיר בדבר נשואים החיים בנפרד) חתום כחוק בידי עורך דין.
  •  

מומלץ כאמור, לבני זוג גרושים או פרודים, אשר לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס לגרושים