החזר מס לגיל הזהב

החזר מס לגיל הזהב

.✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס לגיל הזהב:

במדינת ישראל החוק מעניק הטבות מס המיועדות לגיל הזהב. כאשר אנו בוחנים, את המקרים בהם אנשי גיל הזהב זכאים לקבל החזר מס, אנו נתקלים במספר מקרים נפוצים, כדלהלן:

על פי החוק, אדם שעבר את גיל 60 יחולו עליו שיעורי מס הכנסה מופחתים, בגובה של 10 אחוז – מס הכנסה, ללא קשר לגובה ההכנסה בפועל, על פי מדרגת המס הנמוכה ביותר.

בנוסף לאמור לעיל, קיימת אפשרות לזכות בנקודת זיכוי ממס ההכנסה בעת הגעה לגיל פרישה. נקודת זיכוי זו מתווספת לשאר נקודות הזיכוי הנוספות שזכאי להן העובד על פי חוק, עוד לפני ההגעה לגיל הפרישה בפועל.

בנוסף, בגין קצבת הפנסיה – יש פטור ממס הכנסה בגובה של 35% מגובה קצבת הפנסיה, עד לתקרה החודשית הקבועה בחוק.

בנוסף, ישנה הנחה בתשלום מס על רווחי הון, כדוגמת פקדונות שונים, ניירות ערך וכו'. לפי החוק, הכנסות אלה חייבות במס הנע בין 15% לבין 25%. בגיל הזהב ניתן לקזז את תשלום מס רווחי ההון כנגד נקודות זיכוי שלא נוצלו עדיין.

בנוסף, בנוגע לרווחים מהכנסות בגין שכר דירה. רווח מהכנסות על שכר דירה, ניתן לקזז את המס האמור להשתלם כנגד נקודות זיכוי שלא נוצלו עדיין.

חשוב לציין שגם בן או בת של אדם המצא במחלקה סיעודית במוסד סיעודי, אשר מממן את שהייתו של הקשיש במחלקה הסיעודית – זכאי לקבל החזר מס.

מקרה נוסף הינו – נכות של יותר מ – 90%, כמובן, שיש לעבור ועדה רפואית שתקבע פטור ממס. לאחר החלטת הוועדה לפטור ממס ניתן לקבל החזר מס רטרואקטיבית עבור התקופה בה הנכות התקיימה באותו קשיש עד שש שנים אחורה.

בנוסף למקרים שמנינו לעיל, כאשר אנו בוחנים את האפשרויות להחזרי מס לגיל הזהב, ניתן לקחת בחשבון אפשרויות לההחזר מס נוספות, כגון: זיכויים וניכויים נוספים המגיעים לקשיש על פי החוק, לא רק מעצם היותו קשיש, כדוגמת: תרומות, החזרי מס בגין עבודה בחלק מהשנה, הפסדים בשוק הון וכו'.

מומלץ לאדם אשר הגיע לגיל הזהב, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין אחת או יותר מהסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והביוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?   

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !
                             
ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !    

החזר מס לגיל הזהב