החזר מס הכנסה לבעלי נכות רפואית הזכאים לפטור

החזר מס הכנסה לבעלי נכות רפואית הזכאים לפטור

.✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס הכנסה לבעלי נכות רפואית הזכאים לפטור:

נכות רפואית מאפשרת תביעה של החזר מס, כתוצאה מההוצאות הגדולות הנובעות כתוצאה מהנכות הרפואית לעובד השכיר הסובל מאותה נכות, וכן הצורך הגובר לבצע טיפולים רפואיים מגוונים וכו'. נישומים שכירים הזכאים להנחה כתוצאה מנכות רפואית, מחויבים על פי החוק לעבור ועדה רפואית, אשר תתן גושפנקא חוקית ובנוסף תקבע לאיזה גובה אחוזי נכות הם זכאים בביטוח הלאומי.

לעיתים קרובות, עובדים שכירים הסובלים מנכות רפואית משקיעים זמן רב בהתמודדות עם מצבם הרפואי ובפועל לא מטפלים בנושא החזרי המס המגיע להם כתוצאה מנכות רפואית על פי החוק. בשורה טובה הינה שניתן לקבל החזר מס רטרואקטיבית. דבר המחייב הצטיידות במסכים רפואיים  נאותים.

במצב בו הנכות הרפואית נגרמה מספר שנים לפני התכנסות הוועדה הרפואית, לוועדה יש יכולת סטטוטורית לאשר החזר מס אחורנית עד 6 שנות מס. החזר המס נקבע לפי השנה בה הוגשה הבקשה להחזר מס.

הגשה לא שלמה של כלל המסמכים, תוביל פעמים רבות לדחיית הבקשה, גם אם היא ביסודה מוצדקת, ותשלח אתכם להשלמות בבית. כדאי מאוד לגשת לאתר רשות המיסים, ולברר שיש ברשותכם את כלל המסמכים הרלוונטיים מראש, מאחר וישנם הבדלים הקשורים לאופי התעסוקה, ולהיות העובד עצמאי או שכיר.

מומלץ לשכירים אלה להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין כל השנים שבהן היו מוגדרים כבעלי נכות רפואית הזכאים לפטור. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס הכנסה לבעלי נכות רפואית הזכאים לפטור