החזר מס בגין תעודת הוראה

החזר מס בגין תעודת הוראה

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס בגין תעודת הוראה:

מי שסיימו לימודי תעודת הוראה שלא במסגרת לימודי תואר אקדמי, זכאים משנת 2018 ואילך לנקודת זיכוי מלאה למשך שנה.

ניתן לבחור אם לממש את הזכאות בשנת המס שלאחר סיום הלימודים או בשנת המס שלאחריה.

בשנת המס 2017 הזכאות היתה ל-3/4 נקודת זיכוי ועד שנת המס 2016 (כולל), הזכאות היתה לחצי נקודת זיכוי.

מי שזכאי להטבה זו ובנוסף זכאי לנקודות זיכוי בגין לימודי תואר ראשון, תואר שני או לימודי מקצוע אחר, רשאי לממש רק אחת מההטבות באותה שנת המס.

מי שסיימו לימודי תעודת הוראה שלא במסגרת לימודי תואר אקדמי וקיבלו תעודת הוראה המוכרת על ידי משרד החינוך, זכאים להטבת מס באמצעות נקודות זיכוי ממס הכנסה בשנים שלאחר סיום הלימודים.

מי שסיים את לימודיו עד סוף שנת 2013 היה זכאי לחצי נקודת זיכוי למשך מספר שנים הזהה למספר השנים שבהן למד, ולא יותר מ-3 שנים.

מי שסיים את לימודי המקצוע אחרי שנת 2013 זכאי, במשך שנה, לאחד מאלה:

עד שנת המס 2016 (כולל) – חצי נקודת זיכוי.

בשנת המס 2017 – 3/4 נקודת זיכוי.

משנת 2018 ואילך – נקודת זיכוי מלאה.

ניתן לבחור אם לממש את הזכאות בשנת המס שלאחר שנת סיום הלימודים או בשנת המס שלאחריה.

לדוגמא, מי שסיים את לימודיו בשנת 2015, יכל לנצל את ההטבה בשנת 2016 או בשנת 2017. אם ניצל את ההטבה בשנת 2016 קיבל חצי נקודת זיכוי. אם בחר לנצל את ההטבה בשנת 2017, קיבל 3/4 נקודת זיכוי.

לדוגמא, מי שסיים את לימודיו בשנת 2016, יכל לנצל את ההטבה בשנת 2017 או בשנת 2018. אם בחר לנצל את ההטבה בשנת 2017, קיבל 3/4 נקודת זיכוי. אם בחר לנצל את ההטבה בשנת 2018, קיבל נקודת זיכוי מלאה.

לדוגמא, מי שסיים את לימודיו בשנת 2018 יכול לבחור אם לקבל נקודת זיכוי מלאה בשנת 2019 או בשנת 2020.

מי שזכאי להטבה זו ובנוסף זכאי לנקודות זיכוי בגין תואר ראשון או תואר שני, רשאי לבחור באחת מבין שתיהן.

מי זכאי?

להטבה זו זכאי עובד תושב ישראל, העונה על כל שלושת התנאים הבאים:

  1. הוא סיים לימודים לתעודת הוראה בהיקף הזהה ל- 1,700 שעות לימוד אקדמיות.
  2. הוא אינו מקבל במקביל נקודות זיכוי בגין לימודי תואר ראשון, תואר שני או לימודי מקצוע אחר.
  3. הוא קיבל תעודת הוראה.

יש לציין כי חשוב לצרף לבקשה להחזר מס, אישור על סיום הלימודים ותעודת הוראה.

חשוב לדעת

ההטבה ניתנת לתושבי ישראל בלבד והיא מתווספת ל – 2.25 נקודות זיכוי שניתנות לתושב ישראל.

מומלץ כאמור, למסיימי תעודת הוראה, שלמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס בגין תעודת הוראה