החזר מס בגין תואר שלישי במסלול ישיר

החזר מס בגין תואר שלישי במסלול ישיר

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס בגין תואר שלישי במסלול ישיר:

מי שסיים לימודים לתואר שלישי במסלול לימודים ישיר לתואר אקדמי שלישי החל משנת 2005, זכאי לחצי נקודת זיכוי, וזאת בנוסף לנקודת הזיכוי שניתנת עבור לימודים לתואר ראשון.

ההטבה ניתנת החל משנת המס שלאחר השנה שבה הסתיימו הלימודים לתואר השלישי.

מי שסיים לימודי תואר ברפואה או ברפואת שיניים זכאי להטבה דומה שניתנת למימוש במועדים אחרים.

מי שסיים לימודים לתואר שלישי בישראל זכאי לחצי נקודת זיכוי ממס הכנסה.

מי שזכאי לתואר אקדמי שלישי, ולמד במסלול לימודים ישיר לתואר אקדמי שלישי החל משנת 2005, זכאי לחצי נקודת זיכוי בגין לימודי התואר השלישי.

מי זכאי?

מי שסיים לימודים לתואר אקדמי שלישי במסלול ישיר לדוקטורט החל משנת 2005 במוסד להשכלה גבוהה מוכר בישראל.

מי שסיים לימודי תואר ברפואה או ברפואת שיניים זכאי להטבה זו באופן שונה. לפרטים ראו נקודות החזר מס הכנסה בגין תואר ברפואה או ברפואת שיניים.

יש לציין כי חשוב מאוד, למלא טופס 119 ולצרף אליו אישור זכאות לתואר אקדמי ממוסד הלימודים.

משך תקופת הזכאות

מי שסיים את לימודיו עד שנת 2013 (כולל):

מי שסיים את לימודיו במסלול הישיר לתואר שלישי עד שנת 2013 (כולל) יהיה זכאי לחצי נקודת הזיכוי במשך מספר שנות מס השווה למספר שנות הלימוד לתואר השלישי ולא יותר משנתיים.

ההטבה ניתנת החל משנת המס שלאחר שנת המס שבה הסתיימו הלימודים.

ההטבה ניתנת בנוסף לנקודת הזיכוי שלה הוא זכאי בשל התואר הראשון.

מי שסיים את לימודיו לאחר שנת 2013:

מי שסיים את לימודיו במסלול לימודים ישיר לתואר אקדמי שלישי בשנת 2014 או מאוחר יותר, זכאי למחצית נקודת זיכוי למשך שנת מס אחת.

ההטבה תינתן בשנת המס שלאחר שנת המס שבה הסתיימו לימודיו לתואר אקדמי שלישי או בשנת המס שלאחריה, לפי בחירתו.

הטבה זו תינתן בנוסף לנקודת הזיכוי שלה הוא זכאי עבור לימודי תואר ראשון, שאותה יוכל לקבל בשנת המס שלאחר שנת המס שבה הסתיימו לימודיו לתואר הראשון, או בשנת המס שלאחריה, לפי בחירתו.

חשוב לדעת

ניתן לקבל את ההטבה רק עבור תואר שלישי אחד.

ההטבה ניתנת בגין לימודים לתואר אקדמי במוסד להשכלה גבוהה מוכר בישראל בלבד. לימודים אקדמיים בחו"ל אינם מזכים בנקודת זיכוי.

ההטבה ניתנת בנוסף לנקודת הזיכוי שניתנת עבור לימודים לתואר ראשון.

ההטבה ניתנת לתושבי ישראל בלבד, והיא מתווספת ל2.25 נקודות הזיכוי שניתנות לתושב ישראל.

חשוב לציין כי, מי שקיבל נקודות זיכוי ממס הכנסה בגין תואר שני לא יוכל לקבל בנוסף את ההטבה בגין התואר השלישי.

מומלץ כאמור, למסיימי תואר שלישי במסלול ישיר, שלמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס בגין תואר שלישי במסלול ישיר