החזר מס בגין קרוב משפחה סיעודי

החזר מס בגין קרוב משפחה סיעודי

.✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס בגין קרוב משפחה סיעודי:

אזרחים רבים הופכים לנזקקים לעניין קבלת עזרה מבני המשפחה כאשר מגיעים לגיל הזקנה, דבר אשר מביא להוצאות גבוהות. מעבר לעזרה המשפחתית, ישנם מוסדות סיעודיים מגוונים המציעים סיוע שוטף לאזרחים בעלי מוגבלויות רפואיות או מחלות, כך שהמתגוררים במוסדות אלו יוכלו להמשיך לחיות בכבוד ככל שניתן. החוק מעניק הקלות במס, שנועדו להקל על התמיכה המשפחתית בבני משפחה הסיעודיים. על פי סעיף 44 לפקודת מס הכנסה, עובד המשלם עבור החזקת ילדו, אחד מהוריו או בן זוגו במוסד סיעודי, זכאי לקבל זיכוי במס הכנסה. הזיכוי ניתן בצורה של הפחתה מסכום המס אותו נדרש מהעובד לשלם. על פי לשון החוק, הסיבות בגינם ניתן לקבל את הזיכוי הם:

מי שבן זוגו, ילדו או אחד מהוריו משותק לחלוטין.

מי שבן זוגו, ילדו או אחד מהוריו מרותק באופן קבוע למיטה.

מי שבן זוגו, ילדו או אחד מהוריו עיוור.

מי שבן זוגו, ילדו או אחד מהורי אינו שפוי בדעתו.

קשיש מעל גיל 65 שגר בבית אבות ומשכיר את הדירה שברשותו, זכאי גם הוא לפטור מס חלקי משכר הדירה אותו הוא מקבל.

בנוסף לכך, הזיכוי מותנה בכך שהכנסתו השנתית החייבת במס של נטול היכולת אינה עולה על סך מסוים שנקבע מדי שנה על ידי מס הכנסה.

גובה ההחזר בכל המקרים הללו הינו עד 35 אחוז לשנה מתוך ההפרש שבין סכום ההוצאות ששולמו למוסד בכל שנה, לבין 12.2 אחוז מהכנסתו החייבת של מגיש הבקשה.

חשוב לציין, כי רק בן משפחה אחד זכאי לקבל את ההחזר ממס הכנסה, בעוד שפעמים רבות מספר בני משפחה שותפים בהחזקת ההורה או נטול היכולת, כך שיש לתאם מראש מי מבני המשפחה משלם. ואת ההתחשבנות בין בני המשפחה יעשו עם בן המשפחה המשלם.

בין הטפסים אותם יש מלא ולהגיש נמנים:

טופס 127 – תעודה רפואית. הטופס ימולא בידי רופא מומחה ובו יימצאו הפרטים המלאים על מצבו הרפואי של הקרוב בגינו מוגשת הבקשה, בצירוף תאריך האבחון (מה שקובע את זמן הזכאות להחזר).

טופס 116א, לבקשת זיכוי ממס בגין קרוב נטול יכולת.

חשבונית או קבלה מהמוסד הרפואי בו שוהה הקרוב, המהווה הוכחה על התשלום עבור השהייה במוסד.

 

בנוסף לכל הטפסים שצוינו לעיל, יש לצרף לבקשה גם צילום צ'ק או אסמכתא בנקאית המאמתת את פרטי החשבון של מגיש הבקשה, כך שבמידה וימצא מגיש הבקשה זכאי להחזר מס יוחזר הכסף ישירות אל חשבון הבנק הפרטי שלו.

מומלץ לבני משפחה שיש להם קרוב משפחה סיעודי, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס בגין קרוב משפחה סיעודי