החזר מס בגין קצבת הבטחת הכנסה

החזר מס בגין קצבת הבטחת הכנסה

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס בגין קצבת הבטחת הכנסה:

מהי הבטחת הכנסה והאם אתם זכאים לה?

תושבי ישראל שאין באפשרותם להבטיח לעצמם הכנסה מעבודה ואינם זכאים לתשלומים אחרים, עשויים להיות זכאים לקצבת הבטחת הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי. מי שהכנסתם מעבודה או ממקור אחר נמוכה מרמת ההכנסה המינימלית הנדרשת למחיה, עשויים לקבל קצבה חלקית (השלמת הכנסה).  השלמת הכנסה ניתנת ע"י הביטוח הלאומי לפי היקף הגמלה המזכה, המתחלקת לשני סוגי גמלה עיקריים:

  1. גמלה מלאה – גמלה מלאה משולמת לאדם או למשפחה שאין להם באופן זמני או קבוע הכנסה מעבודה (חולים, נכים, נפגעי עבודה או מובטלים) והם אינם זכאים לקבלת קצבאות אחרות (לא כולל קצבת ילדים, גמלת ילד נכה, קצבת שירותים מיוחדים, גמלת ניידות, גמלת סיעוד, דמי מחיה לאלמנה וליתום, קצבאות מיוחדות לנכי עבודה, קצבה או הטבה המשולמת לנזקקים על פי חוק שירותי הסעד ותשלומים לחסידי אומות העולם).

 

  1. גמלה חלקית – גמלה חלקית ("השלמת הכנסה") משולמת למי שהכנסתם מעבודה או ממקור אחר (קצבאות, נכסים, פקדונות, מזונות) נמוכה מרמת ההכנסה הקבועה בחוק (למשל, השלמת הכנסה לקצבת שאירים או השלמת הכנסה לקצבת זיקנה).

מהו החזר מס בגין קצבת הבטחת הכנסה ?

כדי להבין מהם החזרי מס בגין קצבת הבטחת הכנסה, יש להבין תחילה איך קובע החוק חיוב במס על ההכנסה אשר אותו מחוייב לשלם נישום שכיר בישראל. סכום המס בגין ההכנסה מחושב על בסיס שנתי והחישוב מבוצע בתחילת שנת המס. התשלום לרשות המיסים משולם ע"י העובד השכיר דרך תלוש השכר באמצעות מקדמות המס אשר משולמות במהלך שנת המס. במצבים כאמור, יתכן ויהיו הפרשים בין המס עפ"י התחשיב לבין המס האמור להיות משולם בפועל. במידה וההפרש שנוצר הינו לטובתכם, הינכם זכאים להחזר מס.

החזר מס בגין קבלת קצבת הבטחת הכנסה, אפשרי במקרה בו הוענקה לכם גמלת הבטחת הכנסה במהלך שנת המס בה נדרשתם לתשלומי מס הכנסה אשר חושבו על בסיס השכר המלא אותו קיבלתם.

מומלץ כאמור, למקבלי קצבה בגין הבטחת הכנסה, שלמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס בגין קצבת הבטחת הכנסה