החזר מס בגין קבלת קצבה חודשית מביטוח לאומי

החזר מס בגין קבלת קצבה חודשית מביטוח לאומי

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס בגין קבלת קצבה חודשית מביטוח לאומי:

ישנן קצבאות ממוסד הביטוח הלאומי, הפטורות ממס, אם שילמתם עליהן מס, תוכלו לבקש בגינם החזר מס.

קצבאות מהביטוח הלאומי הפטורות ממס

  • קצבת נכות כללית – אדם המקבל קצבת נכות כללית זכאי על פי החוק, לפטור מלא מתשלום מס, בגין הקצבה ובגין הכנסות אחרות, כאמור יש להדגיש שהמדובר בקצבה בגין נכות רפואית (ולא תפקודית). הפטור מוענק במידה ותקופת הנכות הכוללת עולה על 184 ימים, בנוסף, הקצבה מוענקת בגין נכה שהביטוח הלאומי קבע לו נכות רפואית בשיעור של 100% או 90% ומעלה בחישוב משוקלל של מספר ליקויים. כדי, לקבוע את אחוזי הנכות, צריך לבצע הגשה של בקשה לפטור מתשלום מס לפקיד שומה של מס הכנסה, לעניין קבלת זימון לוועדה רפואית מטעם המוסד לביטוח לאומי לצרכי מס הכנסה.

 

  • קצבת נפגעי עבודה – אדם המקבל קצבת נכות מעבודה בעל דרגת נכות של 90% ומעלה, קבועה או זמנית, זכאי לקבל פטור או הנחה מתשלום המס.

 

  • קצבת ילד נכה – למרות שקבלתה של קצבת ילד נכה אינה פטורה ממס הכנסה, הקצבה מעניקה הטבת מס בשווי שתי נקודות זיכוי במס הכנסה. בנוסף לאמור, אדם המקבל קצבת ילד נכה זכאי לפטור מלא ממס בגין משיכה מוקדמת של כספים מקופות גמל.

 

  • תגמולים לנפגעי פעולות איבה – אדם המקבל קצבת נפגעי פעולות איבה זכאי להנחה במס רכישה על דירת מגורים או קרקע לבניית מגורים. חשוב לציין, כי הנחה במס זו ניתן לנצל פעמיים בלבד במהלך החיים.

 

  • קצבת עיוור – כל עיוור או בעל ליקוי ראייה חמור, למעשה הינו זכאי לקבלת פטור מלא מתשלום מס, חשוב לציין, שהפטור חל בגין הקצבה שאדם זה מקבל מהמוסד לביטוח לאומי והן בגין כל הכנסה שוטפת אחרת שאותה אדם מקבל.

 

  • קבלת מס הכנסה שלילי בגין קצבאות – ישנם קבוצות מגוונות באוכלוסייה בישראל המקבלות קצבאות כהחזר מס שלילי, ניתן לכלול בגדר אוכלוסיות אלו את מקבלי קצבת השלמת הכנסה, קצבת נכות וקצבת זקנה.

 

  • בנוסף לאמור לעיל, יש קצבאות מסוימות, שלמרות שלא מזכות בפטור או זיכוי מתשלום מס, הקצבאות עצמן פטורות מתשלום המס, דוגמא לכך: קצבת אזרח ותיק (קצבת זקנה), קצבת אסירי ציון וקצבת שאירים.

כדי שתוכלו  לממש את זכאותכם לטור מתשלום המס בגין הקצבאות השונות, עליכם יהיה לבצע הגשת בקשה לפטור ממס לפקיד שומה במשרדי מס הכנסה – במקום המגורים שלכם, יש ללהגיש דוח להחזר מס בצירוף מסמכי הוועדה המאשרים את קבלת הקצבאות השונות שקיבלתם מהמוסד לביטוח לאומי.

מומלץ כאמור, למקבלי קצבה חודשית מביטוח לאומי, שלמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס בגין קבלת קצבה חודשית מביטוח לאומי