החזר מס בגין פידיון קופת גמל לפני המועד החוקי

החזר מס בגין פידיון קופת גמל לפני המועד החוקי

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס בגין פידיון קופת גמל לפני המועד החוקי:

במקרה בו משכתם את קופת הגמל שלכם, יתכן ומגיע לכם החזר מס בגין כך.

משיכה מקופת גמל, שלא נכנסת לגדר אחד מהמקרים הבאים תחשב כמשיכה שלפני המועד החוקי:

  1. אם העובד השכיר לא עבד במשך לפחות שישה חודשים ובנוסף לכך לא התחיל לעבוד במקום עבודה אחר במקום זאת.
  2. אם העובד השכיר הגיע לגיל 60 ופרש מהעבודה, או במקרים בהם כושר העבודה הצטמצם בלפחות 50 אחוז.

 

משיכה מקופת גמל, כאמור שלא תחת אחת מנסיבות המובאות לעיל תחשב כמשיכה שלפני המועד החוקי, ולכן תהיה חייבת בתשלום מס בגובה של 35%. סכום זה ניתן לקזז רק באמצעות נקודות זיכוי אישיות ובכך למצות את האפשרות לקבל החזר מס.

ישנן מקרים מיוחדים בהם ניתן למשוך כספים מקופת הגמל ללא תשלום מס, כמובא להלן:

  1. מיעוט הכנסות של החוסך או של בן זוגו: אם הכנסתו של העובד או של בן זוגו נמוכה משכר המינימום, ניתן למשוך ללא מס את סכום ההפרש שבין הכנסת העובד או בן הזוג לתקרת שכר המינימום. אם יש לבני הזוג ילד קטין, יוכפל שכר המינימום עבור בני הזוג וסכום המשיכה המותרת ללא ניכוי מס יחושב על פי הפער מתעריף זה.
  2. נכות של החוסך או של קרוב משפחתו: במצב בו נקבעה עבור החוסך או קרוב משפחתו נכות רפואית לצמיתות בגובה של 75% ומעלה, ניתן למשוך את הכספים מקופת הגמל ללא מגבלות או ניכוי מס בשל המשיכה.
  3. הוצאות רפואיות של החוסך או של קרוב משפחתו: אם ישנן הוצאות רפואיות בגובה יותר ממחצית ההכנסה השנתית של העובד, יוכל העובד למשוך מקופת הגמל את סכום ההוצאות הרפואיות ללא ניכוי מס בשל המשיכה.
  4. בנוסף לכל אלו, ניתן למשוך כספים מקופות גמל וקרנות פנסיה ותיקות ולא פעילות בהם היתרה היא עד תקרה המובאת בחוק.

מומלץ כאמור, למושכים כספים מקופת גמל לפני המועד החוקי, ולמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס בגין פידיון קופת גמל לפני המועד החוקי