החזר מס בגין לידה

החזר מס בגין לידה

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס בגין לידה:

ניתן לקבל החזר מס בגין הלידה, בצורה של נקודות זיכוי מהמס כדלהלן:

  • בגין שנת המס בה נולד הילד ניתן לקבל 1.5 נקודות זיכוי.
  • בגין שנת המס בה ימלאו לילד שנה ועד לשנת המס בה ימלאו לילד חמש שנים, ניתן לקבל נקודת זיכוי אחת שניתנת באופן קבוע עבור כל ילד עד גיל 18, ובנוסף לכך 1.5 נקודות זיכוי עבור ילד בגיל הרך. בסך הכל: 2.5 נקודות זיכוי.
  • בגין כל אחת מהשנים בה ימלאו לילד 6 עד לשנה בה ימלאו לו 17 ניתן לקבל נקודת זיכוי אחת.
  • בגין השנה בה ימלאו לילד 18 ניתן לקבל חצי נקודת זיכוי.

חשוב להוסיף כי את הטבת המס בגובה 2.5 נקודות שניתנות עבור ילד בגיל הרך זכאים לקבל שני ההורים, לעומת זאת, נקודות הזיכוי שניתנות עבור ילד מעל גיל שש, ניתנות למימוש עבור אחד מבני הזוג בלבד.

בנוסף לאמור לעיל, ניתן לקבל החזר מס בגין הארכת חופשת הלידה. כעקרון חופשת הלידה על פי החוק הינה 3 חודשים. כאשר היולדת בוחרת להאריך את חופשת הלידה מעבר ל – 3 חודשים, מדובר בתקופה נוספת ללא תשלום, מה שגורם בדרך כלל, לגביית מס מעבר למס המחוייב על פי החוק, דבר שמביא עמו אפשרות לבצע החזר מס. סיבה נוספת הינה, שיתכן שהשכר שמקבלת היולדת במהלך חופשת הלידה הינו נמוך מסכום ההכנסה החודשית הצפויה עבור היולדת, דבר המביא עמו אפשרות נוספת לבצע החזר מס.

מומלץ להורים לילדים שזה עתה נולדו ולא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את נקודות הזיכוי המגיעות להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר מס בגין לידה