החזר מס בגין הפסקות בעבודה

החזר מס בגין הפסקות בעבודה

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס בגין הפסקות בעבודה:

המס משולם על ידי כל עובד שכיר באופן חודשי לפי מדרגת המס בה הוא נמצאה ובשיקלול כל נקודות הזיכוי והניכויים במס להן זכאי העובד השכיר. למרות שהמס משולם על ידי העובד מדי חודש בפועל רשות המסים בישראל עורכת חישוב שנתי בגין תשלום המס המחויב על פי חוק, לכן, יתכן מצב שהעובד השכיר עלול לשלם מס גבוהה יותר מהמס שהיה אמור לשלם, מכיוון שההכנסה שלו במשך השנה השתנתה.

רשות המסים קבעה מספר תנאים להפסקות עבודה שבגינן ניתן לקבל החזרי מס:

חופשה ללא תשלום– במצב בו עובד שכיר יצא לחופשה ללא תשלום של יותר מחודש ימים, הוא יהיה זכאי להחזר מס בגין כך, בנוסף נשים שמאריכות את חופשת הלידה שלהן בחודש, גם כן תהינה זכאיות להחזר מס. למעשה אורך החופשה לא משפיע על מידת הזכאות של העובד השכיר ובתנאי שהעובד השכיר עבד במהלך השנה חודש אחד לפחות.

ימי מחלה – עובד שניצל את כל מכסת ימי המחלה שמגיעים לו על פי החוק, יוכל להגיש בקשה להחזר מס בגין אותם ימים שבהם לא הגיע לעבודה מפאת מחלה.

התפטרות או פיטורין – עובד שכיר שהתפטר או פוטר מעבודתו במשך השנה ובסך הכל לא עבד במשך חודש אחד לפחות ברצף, יהיה זכאי לתבוע החזר מס בגין הפערים שנוצרו בין התשלומים החודשיים שהוא מקבל לבין חישוב המס השנתי. בנוסף עובד שכיר יהיה זכאי להחזר מס עם אם הוא קיבל אבטלה, במשך התקופה שבה לא עבד בגין ההפרש שבין המשכורות שרגיל היה להשתכר ובין דמי האבטלה שקיבל.

מומלץ לשכירים אלה להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין כל השנים שבהן היו להם הפסקות עבודה. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?   

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !    

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !
                             
ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו ! 

החזר מס בגין הפסקות בעבודה