החזר ממס הכנסה לעיוורים ולקויי ראייה

החזר ממס הכנסה לעיוורים ולקויי ראייה

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר ממס הכנסה לעיוורים ולקויי ראייה:

עיוורים ולקויי ראייה שברשותם תעודת עיוור / לקוי ראייה זכאים לפטור ממס הכנסה על הכנסה מיגיעה אישית והכנסה שאינה מיגיעה אישית

סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה קובע כי בעלי תעודת עיוור / לקוי ראייה זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה עד לתקרת הכנסה המתעדכנת מדי שנה.

כדי לקבל את הפטור, יש למלא טופס 1516 – בקשה לפטור ממס.

יש להגיע עם תעודת עיוור / לקוי ראייה אל משרד פקיד השומה הסמוך למקום המגורים ולהגיש את הטופס (בעלי תעודת עיוור אינם נדרשים לעבור ועדה רפואית לפטור ממס הכנסה).

מי שיש להם מעסיק או משלם קצבה אחד יקבלו מפקיד השומה אישור כללי, שיהיה תקף גם לשנים הבאות. עליהם למסור את האישור למעסיק או למשלם הקצבה.

מי שיש להם מספר מעסיקים או משלמים יבקשו מפקיד השומה אישור על פטור מניכוי מס למעסיקים או למשלמים (תיאום מס).

הכנסה מיגיעה אישית (אם היתה) והכנסה שאינה מיגיעה אישית. הפטור עבור הכנסה שאינה מיגיעה אישית יינתן רק במקרים שבהם ההכנסה מיגיעה אישית נמוכה מסכום התקרה שנקבעה לה (או שלא היתה כלל הכנסה מיגיעה אישית).

הכנסה מיגיעה אישית (אם היתה) והכנסה שאינה מיגיעה אישית, כולל הכנסה מריבית על כספי פיצויים או ביטוח ששולמו בשל פגיעת גוף. פטור זה יינתן אף הוא רק במקרים שבהם ההכנסה מיגיעה אישית נמוכה מסכום התקרה שנקבעה לה (או שלא היתה כלל הכנסה מיגיעה אישית).

תקרות ההכנסה הפטורות ממס זהות לתקרות שנקבעו לגבי פטור ממס לאנשים עם נכות רפואית.

עמיתים בקופת גמל שנקבעה להם, או לקרוב משפחתם, נכות רפואית בשיעור של 75% ומעלה, עשויים להיות זכאים לפטור מתשלום מס הכנסה במשיכת כספי הקופה לפני מועד הפרעון.

אם נקבעה לאדם נכות לתקופה של 365 יום ומעלה, ותחילתה באמצע שנת מס, הפטור יחושב לגבי חלק מהכנסתו בשנת המס וסכומי כל התקרות יחושבו באופן חלקי לאותה תקופה, בהתאם ליחס שבין מספר הימים בשנת המס שלגביהם נקבעה הנכות לבין 365.

סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה, קובע כי בעל תעודת עיוור או לקוי ראיה זכאי לפטור מתשלום המס, עד לתקרת הכנסה המתעדכנת בכל שנה כפי הנקבע בחוק. בנוסף לאמור, זכאי בעל תעודת עיוור או לקוי ראיה להחזר מס בגין רכישת הפריטים הבאים:

ציוד ביתי, כגון: מקרר, תנור, מיקרוגל, וציוד מטבח סטנדרטי. כלים נוספים, כגון: שואב אבק, מדיח כלים, מייבש כביסה, מערכת סטריאו, דוד שמש ומזגן.

ציוד אישי שנועד להקל על המוגבלות של לקוי הראיה או העיוור כמו צג ברייל וקורא מסך, ומכשירי הגדלה אלקטרוניים שונים המיועדים להגדלת גודל הכתב במכשירים אלקטרוניים.

מומלץ כאמור, לעיוורים ולקויי ראייה, שלמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזר ממס הכנסה לעיוורים ולקויי ראייה