החזרי מס לנכי צה"ל

החזרי מס לנכי צה"ל

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזרי מס לנכי צה"ל:

הזכאות לקבלת החזר מס בגין נכות, נקבעת בהתאם לרמת הפגיעה ומשך זמן הנכות. לפי  סעיף 9(5) לפקודת מס הכנסה נקבע שהזכאות לקבלת החזר מס בגין נכות מותנית בעמידה במספר תנאים:

התנאי הראשוני הינו שיעור אחוז הנכות. הזכאים הינם נכים אשר עבורם נקבעה דרגת נכות בשיעור של 100% עבור ליקוי בודד, או בשיעור של 90% על פי שיטת חישוב משוקללת שמצרפת מספר ליקויים יחדיו, כאשר אחוז הנכות מחושב בכל פעם מתוך שארית האחוזים שנותרה בשלב הקודם של החישוב.

התנאי השני הינו משך זמן התקופה אליה נקבעו אחוזי הנכות. כדי לקבל את הזכאות, דרגת אחוזי הנכות צריכה להיקבע לצמיתות או לתקופה זמנית של 185 יום ומעלה.

מענק השתתפות בתשלום מס הכנסה לנכי צה"ל

נכי צה"ל המוכרים ע"י משרד הביטחון, הינם זכאים למענק השתתפות נוסף בתשלום מס הכנסה בנוסף לפטור המוענק לבעלי נכות באופן סטנדרטי. הוראות אגף שיקום נכים במשרד הביטחון מספר 80.01, קובעות שגובה הסיוע במענק השנתי ישתנה על פי אחוזי הנכות השונים. הזכאים לקבלת מענק השתתפות מדי שנה בגין היותם נכי צה"ל הינם:

  • נכי צה"ל שהוכרו בדרגת נכות של 19% עד 89%.
  • נכי צה"ל שהוכרו בדרגת נכות של 90% עד 99% כאשר כל האחוזים הינם בגין סעיף פגימה אחד.
  • נכי צה"ל שעבדו לפחות 3 חודשים בשנת המס.

נכה אשר פטור מתשלום מס הכנסה, מכל סיבה שהיא, אינו זכאי לקבלת המענק השנתי המוענק לנכי צה"ל.

על מנת להגיש בקשה להחזר מס בגין נכות, יש למלא טופס בקשה לפטור ממס מספר 1516, אליו יש לצרף פרוטוקול של הוועדה הרפואית בה נקבעו אחוזי הנכות.

מומלץ כאמור, לנכי צה"ל, שלמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזרי מס לנכי צה"ל