החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה:

החל משנת המס 2003 פקודת מס הכנסה מאפשרת לקבל נקודות זיכוי מהמס להורים לילדים עם לקויות למידה. לפי סעיף 45 לפקודת מס הכנסה ההטבה המיסויית מוענקת להורים לילדים בעלי לקות למידה מסוג ADD או ADHD.

חשוב לציין, כי הורים לילדים בעלי עיכוב התפתחותי בשל לקות למידה זכאים לקבל שתי נקודות זיכוי בשל כל ילד בעל לקות למידה, הנלקחות בחשבון בחישוב המס של אחד מההורים.

על מנת לקבל את נקודות ההטבה המיסויית כאמור, יש להביא למשרד פקיד השומה ברשות המס המקומית, אישור מוועדת השמה ייעודית בה חברים נציגי הרשות המקומית ואנשי מקצוע מתחום בריאות הגוף והנפש, המאשרת ומודיעה להורים כי ילדם צריך להיות משולב במסגרת חינוך מיוחד, וכן טופס 116 א' לבקשת זיכוי ממס. חשוב לציין, כי הזכאות להטבה המיסויית כאמור, נקבעת החל משנת המס בה הופנה הילד לחינוך מיוחד ונמשכת עד למעבר למסגרת הבאה, כמו המעבר בין בית הספר היסודי לחטיבת הביניים, ובין חטיבת הביניים לתיכון. מפני שבוועדת ההשמה יושבים בנוסף, גם אנשי מקצוע מהתחום הבריאותי, אין צורך לצרף לבקשה אישור רפואי נפרד, המאשר את קיומה של לקות הלמידה. חשוב לציין, כי וועדות ההשמה פועלות ברשויות המקומיות מדי שנה בשנה, ומקיימות את מושבן עד ל – 15 ביוני באותה שנה.

הזכאים להטבה המיסויית בגין לקות למידה הינם:

  • הורים לילדים שלומדים בגן המיועד לחינוך מיוחד.
  • הורים לילדים שלומדים בבית ספר המיועד לחינוך מיוחד.
  • הורים לילדים שלומדים בכיתה ייעודית לחינוך מיוחדת בתוך בית ספר רגיל (אך לא הורים לילדים הלומדים בכיתה מקדמת).
  • הורים לילדים הלומדים ב"מסלול 07", המיועד לתלמידים המאובחנים כבעלי לקות למידה בגיל תיכון.
  • ילד שהופנה למסגרת לחינוך מיוחד על ידי ועדת השמה.

מומלץ להורים לילדים עם לקות למידה, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזרי מס להורים לילדים עם לקות למידה