החזרי מס בגין בעיה רפואית

החזרי מס בגין בעיה רפואית

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזרי מס בגין בעיה רפואית:

במקרים שבהם נקבעת למבוטח נכות רפואית, ויש לו מספר ליקויים שלכל אחד מהם נקבעים אחוזים בנפרד, שיעור הנכות הרפואית הכולל שלו יחושב על-פי חישוב משוקלל של כל הליקויים.

אופן החישוב נקבע בהתאם לסעיף 3 לתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח נכות) (קביעת אחוזי נכות רפואית, מינוי ועדות לעררים והוראות שונות), תשמ"ד-1984.

לחישובי נכות רפואית משוקללת ניתן להיעזר במחשבון המוסד לביטוח לאומי.

במקרים שבהם נקבעת למבוטח נכות רפואית על-ידי המוסד לביטוח לאומי, והוא סובל ממספר מחלות או ליקויים שלכל אחד מהם נקבעים אחוזים בנפרד, שיעור הנכות הרפואית הכולל שלו יחושב על-פי חישוב משוקלל שלהם (ולא באמצעות חיבור רגיל של סכומיהם).

השקלול נעשה כך:

סעיף הליקוי עם אחוזי הנכות הגבוהים יותר מחושב במלואו.

הסעיף השני מחושב מתוך האחוזים שנותרו אחרי חיסור אחוזי הסעיף הראשי.

הסעיף הבא (אם ישנו) יחושב מתוך האחוזים שנותרו אחרי חיסור שני הסעיפים הראשונים, וכן הלאה.

אחוז הנכות הרפואית יחושב על-ידי חיבור התוצאות שהתקבלו.

אם התקבל מספר עם שבר, השבר יעוגל לשלם כלפי מעלה.

לדוגמא, חולה לב, שבנוסף למחלת הלב סובל גם מבעיה גסטרולוגית ובעיה בעור, הגיש לוועדה הרפואית את המסמכים הרלוונטיים לכל בעיותיו הרפואיות.

בגין מחלת הלב נקבעו לו 40% נכות רפואית, בגין הבעיה הגסטרולוגית- 30% ובגין הבעיה בעור- 10%.

הנכות המשוקללת חושבה עבורו באופן הבא:

לסעיף הגבוה ביותר (מחלת לב) נלקחו בחשבון מלוא האחוזים שנקבעו- 40%.

לסעיף השני (בעיה גסטרולוגית) חושבו 30% מתוך 60 האחוזים שנותרו לאחר ניכוי אחוזי הנכות שחושבו בגין מחלת הלב, כלומר- 18%.

לסעיף השלישי (בעיה בעור) חושבו 10% מתוך האחוזים שנותרו לאחר ניכוי אחוזי הנכות שחושבו בגין שני הליקויים הקודמים, כלומר 10% של: 100 פחות 40 פחות 18, שהם 4.2%.

התוצאה שתתקבל, 62.2 = 4.2 +‏ 18 +‏ 40 תעוגל כלפי מעלה, כלומר ייקבעו 63% נכות משוקללת.

ליקויים מנופים (שאינם נלקחים בחשבון בנכות כללית)

ישנם ליקויים רפואיים שנקבע כי אינם משפיעים על הכושר לעבוד ולהשתכר, ולכן הם לא יילקחו בחשבון בעת חישוב האחוזים לנכות כללית.

ליקויים אלה מפורטים בתוספת לתקנות הביטוח הלאומי (ביטוח נכות) (קביעת אחוזי נכות רפואית, מינוי ועדות לעררים והוראות שונות).

לדוגמא, לפי סעיף 17(ב) לתקנות הביטוח הלאומי (קביעת דרגת נכות לנפגעי עבודה), מצב לאחר כריתת הטחול מקנה 10% נכות רפואית.

סעיף 17(ב) מופיע ברשימת הליקויים המנופים.

לכן 10% הנכות הרפואית לאחר כריתת טחול לא יילקחו בחשבון בקביעת אחוז הנכות הכללית.

מומלץ כאמור, לבעלי בעיה רפואית, שלמעשה לא קיבלו במהלך השש שנים האחרונות את הטבת המס המגיעה להם על פי החוק, להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין הסיבות שהובאו לעיל. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והבירוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

החזרי מס בגין בעיה רפואית