הוצאות לשכירים

החזר מס בגין הוצאות לשכירים / החזר מס בגין עבודה מהבית

✔️ מהו החזר מס ? החזר מס הינו סכום כספי המגיע לנישום (לדוגמא: עובד שכיר) בחזרה ממס הכנסה. מפני שיש הטבות מס רבות ומגוונות, שלא בהכרח ידועות לנו כעובדים המשלמים מס, רשויות המס עשויות לגבות מאיתנו סכומים הגבוהים מהנדרש בחוק. כך נוצר מצב בו יתכן ואנו כעובדים שכירים זכאים לקבל החזר מס.

✔️ איך ניתן לקבל החזר מס ? ניתן לקבל את החזר המס באמצעות הגשת הטפסים המתאימים. חשוב לציין שניתן לבקש החזר מס רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה מבוקש החזר המס.

✔️ החזר מס בגין הוצאות לשכירים / החזר מס בגין עבודה מהבית:

חשוב להבין שעל פי החוק ניתן לקבל החזרי מס בתור עובדים שכירים שעובדים מהבית, כמובן אנו מחוייבים על פי החוק להוכיח שההוצאה אכן הייתה קשורה לעבודתנו מהבית, לכן, יש לשמור את הקבלות והחשבוניות הקשורות להוצאות העבודה מהבית.

למעשה הרשימה אינה סגורה, וכל הוצאה שקשורה לעבודה מהבית ניתן להתיר בניכוי, ובלבד שתהיה הוכחה לכך עפ"י החוק. להלן חלק מההוצאות המוכרות לשכירים לצורך ביצוע החזרי מס:

רשויות המס בישראל מתירות סוגי הוצאות שבגינן ניתן לבקש החזרי מס והן כוללות בין היתר את ההוצאות הבאות:

עובד שכיר, שרכש של חומרי עיון ולימוד רלוונטיים לתחום העיסוק המקצועי שלו, כמו לדוגמא ספרות מקצועית, מגזינים מדעיים, ירחונים מקצועיים וכו', כאמור חובת ההוכחה הינה על השכיר, קריא, עליו להוכיח החומר המקצועי שרכש הינו חומר מקצועי ברמה גבוהה עם ערך מוסף לעבודתו, כלומר, דבר שמוסיף לרמה ולידע המקצועי של עובד שכיר זה.

רכישה של פוליסת ביטוח לאובדן כושר עבודה יכולה להיות מוכר לצרכי מס בהתאם למגבלות החוק.

הוצאות בין לימודים אקדמיים או בגין קורסים מקצועיים הקשורים בקשר ישיר לתחום העיסוק של העובד או בגין השתתפות בימי עיון, סמינרים והכשרות מקצועיות הרלוונטיות לתחום העיסוק של העובד.

בנוסף, עובד שכיר שיוכיח לרשויות המס,  כי עבר דירה למטרות עבודה (לדוגמא: קרבה פיזית למקום העבודה) יוכל לבקש החזר מס על ההפרש בתשלום השכירות שבין הדירה הישנה לדירה החדשה, וכל זאת במגבלות החוק.

הוצאות אישיות בעלות קשר ישיר לעבודתו של העובד השכיר, קריא, הוצאות בגין טלפון, אינטרנט, הוצאות רכב וכו'. של עובדים שיוכיחו כי בפועל נצרכים במהלך עבודתם העסקית להוצאות הללו.

דמי חבר בהסתדרות, איגודים מקצועיים, לשכות מקצועיות, לדוגמא: יועצי מס, רו"ח, עו"ד, אדריכלים, מהנדסים וכו'.

השכר המקצועי לרו"ח, עו"ד, יועץ מס ששולם בגין הכנסת דוח להחזר מס – יותר בניכוי.

רשות המסים הגדירה מספר הוצאות כהוצאות מוכרות לצרכי החזר מס לשכירים שעובדים מהבית:

תשלום שכר דירה – על האזור שמוגדר כמשרד ממנו השכיר עובד.

פחת על רכישת הבית או בנייה של בית.

תשלומי הארנונה על החלק הרלוונטי בדירה שמוגדר כמשרד.

חלק מהתשלומים החודשיים כמו חשבונות חשמל, מים, גז, ועד בית, טלפון וכו'.

רשות המסים תכיר בהוצאות אלו כהוצאות מוכרות לצרכי מס רק במקרים שבהם מתקיימת הפרדה ברורה בין האזור שמשמש לעבודה לבין שאר חלקי הבית.

בנוסף ניתן לבצע החזרי מס על הוצאות הקשורות ברכישה ובתיקון של ציוד העבודה כמו מחשבים, מדפסות, טלפונים ניידים, טלפונים חכמים, טאבלטים, תוכנות מקצועיות וכו'.

מומלץ לשכירים אלה להגיש בקשה להחזר מס רטרואקטיבית עד שש שנות מס אחורה, בגין כל השנים שבהן היו להם הוצאות המותרות לשכירים כאמור לעיל והוצאות בגין עבודה מהבית. במקרה זה ניתן בהחלט לפנות בבקשה להחזר המס המגיע להם על פי החוק.

✔️ האם כדאי להגיש בקשה להחזר מס לבד – בצורה עצמאית ?

אף על פי שאפשר להגיש את הבקשה להחזר מס בצורה עצמאית, שכירים רבים בוחרים להגיש את הבקשה להחזר מס באמצעות פנייה ליעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. מאחר שהסכומים העשויים להתקבל כתוצאה מהגשת החזר המס הינם סכומים גבוהים ועשויים להגיע עד לסך של עשרות אלפי שקלים החזר מס, באופן מצטבר על פני מספר שנים, חשוב מאוד לציין כי חובה עלינו להגיש את הטפסים באופן המדויק והמקצועי ביותר, על מנת להצליח לקבל את החזר המס המקסימלי עבורנו במסגרת החוק.

שכירים רבים חוששים מההתעסקות הפרוצדורלית והביוקרטיה עם מס הכנסה, דבר הגורם לשכירים רבים להעדיף שירות של איש מקצוע לביצוע תהליך הגשת הבקשה להחזר מס. בנוסף לאמור, מערכת חוקי המס המסובכת והמורכבת מקשה גם על שכירים אלו המבקשים להגיש את הטפסים להחזר המס לרשות המסים באופן עצמאי. לכן פנייה לאיש מקצוע מנוסה עשויה למנוע מכם הרבה סיבוכים בבואכם להגיש בקשה להחזר מס.

✔️ אז למי כדאי לפנות לביצוע הגשת הבקשה להחזר מס ?

השירות הארצי להחזרי מס – My Tax Refund כאן בשבילכם !      

בנינו "שאלון בדיקת זכאות להחזר מס" ייחודי, מקצועי, מעמיק ומקיף על מנת למקסם את החזר המס שלכם במסגרת החוק. לאחר שתמלאו את הפרטים שלכם בשאלון החזר המס, אנו נבצע אבחון ראשוני לגבי זכאותכם להחזר מס, טובי המומחים ואנשי המקצוע העומדים לרשותכם יעברו באופן ידני על השאלון להחזר מס שמילאתם ויוודאו שלא התפספס בטעות אף סעיף, מכיוון שכל סעיף בשאלון החזר המס יתכן ושווה כסף רב עבורכם. הבדיקה לעניין גובה החזר המס שלכם הינה ללא תשלום וללא התחייבות מצדכם, אנו לא גובים דמי פתיחת תיק וכו'. ביחד עם אנשי המקצוע שלנו תוכלו להגיש את הבקשה להחזר מס דרכנו, כאשר כל השירות מבוצע אונליין, מבלי שתצטרכו אפילו לצאת מהבית והכל ברמה מקצועית גבוהה, ביעילות וביסודיות.

✔️ אז למה אתה מחכים ? צרו איתנו קשר עוד היום !

  ונשמח שתהיו חלק ממעגל הלקוחות המרוצים שלנו !   

              

הוצאות לשכירים